Nominacja do tytułu Fotograf Roku w ramach akcji Mistrzowie Fotografii

Tytułem wstępu, krótki cytat ze strony Dziennika Zachodniego – organizatora konkursu:

Rozpoczynamy wielką akcję, którą prowadzimy wspólnie z naszemiasto.pl. W przedświątecznym czasie najlepszych fotografów wskażą ci, którzy mają największe prawo, aby ich ocenić – ich klienci. To oni najpierw nominują fotografów do nagrody, a później wybiorą najlepszych w głosowaniu. Tytuł FOTOGRAFA ROKU zostanie przyznany w dwóch kategoriach – Fotografia Ślubna oraz Fotografia Rodzinna.

Kochani, bardzo się cieszę, ponieważ otrzymałem nominację w kategorii Fotografia Rodzinna.  Cieszę się tym bardziej, bo to Wy jesteście sprawcami tej nominacji – za co ogromnie Wam dziękuję.

Choć to dla mnie duże wyróżnienie (jeszcze raz dziękuję!) to czuję się bardziej miłośnikiem fotografii, aniżeli jej mistrzem czy specjalistą od fotografii rodzinnej 😉

Fotografia to ciągły rozwój – wciąż jeszcze przede mną bardzo daleka droga do osiągnięcia poziomu, który sobie założyłem… ale do rzeczy!

W związku z nominacją, mam do Was ogromną prośbę – NIE oddawajcie na mnie głosu! Dlaczego?

Na początku bieżącego roku, Kapituła składająca się z dziennikarzy Dziennika Zachodniego nominowała mnie do tytułu Osobowość Roku 2017 w kategorii Kultura. Wielkie zaskoczenie, jeszcze większa radość i mnóstwo emocji. Ilość głosów, które otrzymałem – 1002 (!!!) – przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Ten wynik zapewnił mi drugie miejsce, w tej konkurencji, czyli poza podium, ponieważ nagradzany był tylko zwycięzca.
Choć mam tę świadomość, że było sporo osób, które oddały na mnie wtedy więcej niż jeden głos (jestem im ogromnie wdzięczny), to uważam, że taka forma głosowania (pozwolenie na wielokrotne oddanie głosu przez jedną osobę) może nie tyle jest nieuczciwa, co po prostu daje ogromne możliwości manipulowania wynikami.

Dotychczas Dziennik Zachodni nie zmienił zasad głosowania, więc również w konkursie Fotograf Roku każdy głos jest płatny, a jedna osoba może ich oddać nieograniczoną ilość.
Trochę mi nie po drodze z takim systemem głosowania. Uważam, że jest „szkodliwy” – przede wszystkim dla wszystkich, którzy oddają swoje (płatne) głosy! Bez wątpienia jest to również dobry biznes dla samego organizatora.

Żeby była jasność – nie mam nic przeciwko oddawaniu płatnych głosów – pod warunkiem jednak, że jedna osoba będzie mogła oddać tylko jeden głos….

Mając powyższe na uwadze – rezygnuję z uczestnictwa w tym konkursie!
Mam również prośbę – jeśli ktoś z Was (a szczególnie te osoby, które mnie zgłosiły do konkursu) miał chęć oddać na mnie głos, to niech te pieniążki przeznaczy na inny cel. Jesteśmy w okresie przedświątecznym, wkrótce odbędzie się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, cały czas świetnie działa Pajacyk, a i z pewnością w Waszym otoczeniu są osoby, które potrzebują wsparcia….

Jeszcze raz, pięknie dziękuję za zgłoszenie mnie do konkursu!

Sławomir Głaz

Udostępnij