Nominacja do tytułu Osobowość Roku 2017

To była fantastyczna wiadomość! Tuż po Świętach, a jeszcze przed Nowym Rokiem otrzymałem od Redakcji Dziennika Zachodnie informację na maila, iż zostałem nominowany do tytułu Osobowość Roku 2017.

Mail nie zawierał jeszcze żadnych szczegółów, a jedynie prośbę o kontakt. To już jednak oznaczało dla mnie wielkie WOW!
5 stycznia 2018 roku wszystko stało się jasne (i jawne)! Na swojej stronie internetowej, Dziennik Zachodni opublikował listy nominowanych w 4 kategoriach:

  • kultura
  • działalność społeczna i charytatywna
  • samorządność i społeczność lokalna
  • biznes

Zostałem nominowany w kategorii KULTURA za „wielką pasję fotograficzną połączoną z lokalnym patriotyzmem”. I cytując dalej za Dziennikiem Zachodnim: „Sławomir Głaz, fotograf, nominowany za wielką pasję fotograficzną połączoną z lokalnym patriotyzmem. Sławomir Głaz to fotograf, którego większość prac została wykonana na terenie Tarnowskich Gór a jednocześnie zdobywała ogólnopolskie nagrody. Ponadto jest pomysłodawcą, założycielem oraz pierwszym prezesem Tarnogórskiej Grupy Fotograficznej, która m.in. organizuje warsztaty fotograficzne dla wszystkich chętnych.”

Swoją fotografię w Tarnowskich Górach uprawniam od 2011 roku – w zdecydowanej większości właśnie w moim rodzinnym mieście. Od tamtego czasu angażuję się w życie społeczności lokalnej na tyle, na ile jest to możliwe, biorę udział w akcjach charytatywnych, a także współpracuję z lokalnymi firmami i organizacjami – oczywiście fotograficznie! 🙂

Od roku 2014 staram się scalać lokalne środowisko fotografów, a także popularyzować tę dziedzinę dla nieco szerszego grona. To między innymi powód, dla którego w 2016 roku powołane zostało stowarzyszenie Tarnogórska Grupa Fotograficzna, którego jestem Prezesem. Jako Stowarzyszenie angażujemy się w lokalne przedsięwzięcia, a także jesteśmy organizatorem Spotkań z Fotografią oraz Tarnogórskiego Festiwalu Fotografii.

Nominacja Kapituły Dziennika Zachodniego do tytułu Osobowość Roku 2017 to dla mnie ogromny zaszczyt, to docenienie moich działań za okres ostatnich 6 lat. Bez względu na wynik głosowania jestem bardzo dumny, że znalazłem się w tak fantastycznym gronie osób nominowanych i działających w powiecie tarnogórskim na rzecz szeroko rozumianej kultury!

Dziękuję!

P.S. Gdybyście chcieli oddać na mnie swój głos, a tym samym wyrazić swoje poparcie dla moich działań, to zachęcam!

Należy wysłać SMS o treści KD.201 na nr 72355

Sławomir Głaz

Udostępnij