Zdjęcia z warsztatów rekonstrukcyjnych w kalendarzu

Choć nie za górami i nie za lasami, ale za to dawno temu (chyba w czerwcu tego roku) miałem ogromną przyjemność wraz z członkami Tarnogórskiej Grupy Fotograficznej, brać udział w warsztatach rekonstrukcyjnych.

To duże przedsięwzięcie w starym kościółku Świętego Marcina w Starych Tarnowicach zorganizowało Stowarzyszenie Dziedzictwo. Tarnogórska Grupa Fotograficzna była partnerem tego wydarzenia odpowiedzialnym za reportaż fotograficzny.

Podczas warsztatów rekonstrukcyjnych, w których w dawne postaci wcielili się rekonstruktorzy z Chorągwi Ziemi Górnośląskiej, gwarkowie ze Stowarzyszenia Miłośnikow Ziemi Tarnogorskiej odtworzone zostały najstarsze dzieje Tarnowic – rycerza Adama, Święcisława, braci Włodków herbu Sulima, chłopa Rybki oraz rycerza Piotra Wrochema.?

Niedługo po warsztatach w starym kościółku odbył się koncert, któremu towarzyszyła wystawa fotograficzna pt. Najstarsze dzieje Tarnowic.
Stowarzyszenie Dziedzictwo wydało również przepiękny kalendarz na rok 2019, z fotografiami autorstwa członków Tarnogórskiej Grupy Fotograficznej, w tym również moimi!

Sławomir Głaz- fotograf Tarnowskie Góry

Sławomir Głaz - fotograf Tarnowskie Góry

Sławomir Głaz

Udostępnij